Spotkanie wielkanocne w Zespole Szkół Technicznych.

Wzorem lat ubiegłych Szkolne Koło Wolontariatu w dniu 22.03.2018 przygotowało spotkanie wielkanocne dla osób samotnych i potrzebujących z gminy Kcynia. Tym razem uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Technicznych. Na zaproszonych gości czekało wiele niespodzianek – nie tylko pyszne świąteczne potrawy przygotowane przez wolontariuszy ( ciasta, żurek, biała kiełbasa, jaja i kolorowe sałatki) ale także tradycyjne, perfekcyjnie wykonane palmy wielkanocne ręcznie zrobione przez członków zaprzyjaźnionego z wolontariuszami Klubu Aktywnego Seniora.

Spotkanie rozpoczęło  się powitaniem gości przez opiekuna wolontariuszy – Panią Wioletę Zymni. Następnie sympatyczna grupa „Biedroneczki ” ubrana w  przepiękne pałuckie stroje pod opieką pani Małgorzaty Tabaczyńskiej z Przedszkola Miejskiego z Kcyni  przedstawiła regionalne tańce i przyśpiewki. Po zakończonym występie wolontariusze ZST przygotowali świąteczny montaż słowno – muzyczny. Uroczystości towarzyszyła radosna i życzliwa atmosfera. Zaproszeni goście wysłuchali księdza Marcina. Wierzchosławskiego, głos także zabrali: Burmistrz Kcyni – Pan Marek Szaruga oraz dyrektor ZST w Kcyni – Pani Aleksandra Doiczman, która wzruszająco (w ciepłych i miłych słowach) opisała historię wolontariatu działającego w Zespole Szkół Technicznych.

Tegoroczna uroczystość odbyła się   dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy i społeczności szkolnej ZST a także dzięki niezawodnemu wsparciu M-GOPS i GCKiB w Kcyni. Cieszymy się, że osoby starsze, samotne i nierzadko schorowane  mogły  na chwilę zapomnieć o swoich troskach i spędzić miło czas. Uczestnicy spotkania zaznaczali, że nie zapomną  serdecznej atmosfery oraz smaku świątecznych potraw.

Tekst: W. Zymni

Fot. Magdalena Witucka