Dzień Kobiet na wesoło

Już w XVI wieku słynny francuski historyk Pierre de  Brantôme zwrócił uwagę, że: „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”. Szczególnie dzisiaj  nie ma chyba osoby, która nie zgodziłaby się z tym twierdzeniem. Kobiety odgrywają ważną rolę nie tylko w życiu rodzinnym, ale także w polityce, biznesie, sprawiają, że świat jest piękny. Społeczność uczniowska Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni postanowiła uczcić ten dzień w formie  konkursów na wesoło.

Uczniowie brali udział w konkurencjach międzyklasowych. W jury zasiedli: przedstawicielka płci pięknej – Martyna Janowiak oraz panowie Piotr Dutkiewicz i ks. Marcin Wierzchosławski. Zadaniem uczestników konkursów było m.in. odgadnięcie rebusu, tytułu i wykonawczyni popularnej piosenki czy rozpoznanie polskiej celebrytki. Chłopcy mieli okazję przekonać się, że życie kobiet nie jest łatwe, sprawdzili na własnej skórze, że zrobienie makijażu, pomalowanie paznokci czy wybór stosownego stroju jest zajęciem czasochłonnym. Nie lada zadaniem okazało się robienie kanapek czy ciasta. Organizatorzy zabawy zadbali też o formę uczestników, którzy mogli udoskonalić swoje umiejętności taneczne i sportowe. Ostatecznie zawody wygrała klasa I Technikum Ekonomicznego, drugie miejsce zajęła klasa I Technikum Informatycznego, a trzecie klasa II TEI.

Autor: Agnieszka Kobierowska

Zdjęcia: Aleksandra Konicka