Rozgrywki finałowe Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 1 lutego 2018r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią odbyły się rozgrywki finałowe Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt w ramach kujawsko-pomorskiej licealiady. W zawodach brały udział 4 drużyny reprezentujące następujące szkoły: Liceum Ogólnokształcące w Nakle nad Notecią, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz Zespół Szkół Technicznych w Kcyni.

Zawody rozgrywane były systemem pucharowym. Wylosowano dwie pary półfinałowe tj.:

ZSŻŚ Nakło – ZSP Szubin

ZST Kcynia – LO Nakło

W pierwszym meczu ZSP pokonało ZSŻŚ 2:0, natomiast w drugim meczu dziewczęta z naszej szkoły  niestety uległy zawodniczkom z LO Nakło. W meczu o 3 miejsce pokonałyśmy ZSŻŚ w stosunku 2:0. Finał wygrało LO Nakło pokonując ZSP Szubin również w stosunku 2:0.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – LO Nakło

2 miejsce – ZSP Szubin

3 miejsce – ZST Kcynia

4 miejsce – ZSŻŚ Nakło

Naszą szkołę reprezentowały: Helena Ścibut, Zuzanna Wiejaczka, Monika Obszyńska, Liwia Kuliberda, Weronika Dziewieczyńska, Klaudia Kędziora, Julia Wełnicka, Klaudia Wysocka, Michalina Wadzińska, Zuzanna Grabiszewska.

Opiekun: Tomasz Narożny.

Tekst: Zuzanna Wiejaczka i Helena Ścibut.