Młodzież honorowo oddała krew

 Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni od wielu lat popularyzują wśród społeczności szkolnej  ideę honorowego krwiodawstwa. Młodzież pod opieką pani pedagog – Wiolety Zymni zorganizowała kolejną – osiemnastą  już akcję poboru krwi.

W dniu 25 stycznia 2018 r. –  po przeprowadzeniu badań weryfikacyjnych – pracownicy Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy pobrali krew od pełnoletnich  uczniów i absolwentów ZST i ZSO.  Swój drogocenny płyn oddali także nauczyciele – pani Alina Król i ksiądz Marcin Wierzchosławski. Młodzież poprzez promocję honorowego krwiodawstwa i aktywny udział w akcjach cały czas pomaga w uzupełnianiu zapasów krwi, która jest niezbędna w ratowaniu życia ludzkiego.

 

Wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania. Słowa wdzięczności kierujemy również do koleżanek i kolegów z ZSO, którzy jak zwykle chętnie zaangażowali się w tę szlachetną inicjatywę. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich spotkań i wiele litrów oddanej krwi.

Wolontariusze ZST

Materiał: W. Zymni