Emocjonujące Szkolne Dyktando Ortograficzne

4 stycznia odbył  się szkolny konkurs ortograficzny. Chętni uczniowie pisali dyktando przygotowane przez panią Alinę Król. Tekst najeżony licznymi trudnościami ortograficznymi przysporzył uczestnikom nie lada problemów. Po sprawdzeniu prac okazało się, że troje uczniów klas pierwszych technikum popełniło taką samą ilość błędów. Toteż organizatorkom konkursu nie pozostało nic innego, jak przeprowadzenie dogrywki, która odbyła się  16 stycznia. Po dodatkowych eliminacjach tytuł Mistrza Ortografii zdobył uczeń klasy I Technikum Informatycznego Filip Nowak. Drugie miejsce zdobył Wojciech Król, a trzecie Angelika Michalak. Najlepszy uczeń otrzymał  dyplom oraz pióro ufundowane osobiście przez panią dyrektor Aleksandrę Dioczman, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulujemy zwycięzcom ogromnej wiedzy ortograficznej, liczymy, że godnie będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym.

Autor: Agnieszka Kobierowska