Kolejna wigilia zorganizowana przez wolontariuszy ZST

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki  w Kcyni odbyła się wigilia dla osób starszych, chorych i samotnych.Tegoroczna wigilia odbyła się przede wszystkim dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej ZST a także dzięki wsparciu księdza Marcina Wierzchosławskiego i wspólnoty Przymierze oraz MGOPS i  GCKiB w Kcyni.

Gości powitał opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Pani Wioleta Zymni i wolontariuszka Zuzia Wiejaczka – uczennica klasy pierwszej Technikum Ekonomicznego. Następnie wszyscy obecni wysłuchali księdza Marcina Wierzchosławskiego, który odmówił krótką modlitwę zaprosił gości i wolontariuszy do podzielenia się opłatkiem oraz wspólnego śpiewania kolęd.

Spotkanie wigilijne było dla wszystkich niezwykłym  przeżyciem. Osoby starsze, nierzadko ciężko schorowane, które mają trudności z poruszaniem się mogły nareszcie wyjść ze swych domów i poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Na stołach nie zabrakło przepysznych potraw świątecznych – barszczu, pasztecików, ciast przygotowanych przez wolontariuszy.

Na koniec seniorzy otrzymali od wolontariuszy świąteczne paczki pełne wigilijnych potraw oraz artykułów spożywczych, zakupionych przez Martę Szwedę – absolwentkę ZSO. Dodatkową niespodziankę sprawił  ksiądz Marcin, który podarował kalendarze z życia parafii pw. Św, Michała Archanioła w Kcyni. Podczas pożegnania wolontariusze usłyszeli wiele ciepłych słów. Okazało się, że wspólnie spędzone chwile sprawiły wiele radości i stały się wyjątkowym świątecznym prezentem, zarówno  dla młodzieży, jak i dla wszystkich  gości.

Zorganizowanie tej uroczystości było możliwe tylko dzięki pomocy i życzliwości osób o wielkim sercu

Wolontariusze składają serdeczne podziękowania:

Burmistrzowi Kcyni – Panu Markowi Szarudze, ks. proboszczowi  Michałowi Kosteckiemu, ks. proboszczowi Tomaszowi Kasprzakowi, ks. Marcinowi Wierzchosławskiemu, wspólnocie Przymierze i wszystkim parafianom,  Pani kierownik MGOPS w Kcyni – Marii Michalskiej i jej pracownikom, szczególnie Paniom:   Magdalenie Stencel, Katarzynie Kasperskiej, Brygidzie Jaster, Pani dyrektor GCKiB w Kcyni – Ilonie Kurdelskiej i jej pracownikom oraz pani dyrektor Aleksandrze Doiczman i społeczności szkolnej ZST a także  paniom – Barbarze BorowskiejMarioli Kowalewskiej. Szczere podziękowania składamy również absolwentkom  ZST w Kcyni:  Darii JasterJoannie Ścibut, Anice Kutka i absolwentce ZSO – Marcie Szweda.

Tekst: W. Zymni, zdjęcia: Zuzia Wiejaczka