Finał akcji Witaj Mikołaju

Po raz kolejny młodzież Zespołu Szkół Technicznych zorganizowała świąteczną akcję „Witaj Mikołaju” skierowaną do mieszkańców naszej gminy znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.  W dniu 4.12.2017, po wielu tygodniach starannych  przygotowań  (między innymi niedzielnych zbiórek pieniędzy, zakupów produktów spożywczych  oraz konfekcjonowania prezentów), uczniowie wspólnie z pracownikami socjalnymi, opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu – Wioletą Zymni oraz nauczycielami – ks. Marcinem Wierzchosławskim, panią Joanną Krzoską i panią Aliną Król wzięli udział w finale akcji „Witaj Mikołaju”.

Młodzież wręczyła  paczki z artykułami spożywczymi i złożyła świąteczne życzenia mieszkańcom miejscowości: Kcynia, Ujazd, Bąk, Szczepice, Rozstrzębowo, Turzyn, Tupadły, Głogowiniec, Grocholin, Karmelita, Dębogóra, Iwno, Paulina, Weronika, Ludwikowo, Mieczkowo, Dobieszewo, Studzienki i Sipiory. Wolontariusze w ten grudniowy dzień przeżyli niezapomniane chwile. Zwykła wizyta, krótka rozmowa i podarowanie komuś prezentu wywołały na wielu twarzach wzruszenie i prawdziwe łzy szczęścia. To była wyjątkowa lekcja życia – młodzież przekonała się, że  pomaganie ma sens i że wspólnie można  zrobić coś naprawdę dobrego.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję „Witaj Mikołaju”, szczególnie: parafianom z Kcyni i okolic, ks. kanonikowi Michałowi Kosteckiemu proboszczowi parafii pw. WNMP w Kcyni, ks. Tomaszowi Kasprzakowi –  proboszczowi parafii pw. Św. Michała Archanioła i ks. Marcinowi Wierzchosławskiemu,  Pani kierownik Marii Michalskiej oraz pracownikom M-GOPS w Kcyni szczególnie pani Magdalenie Stencel, a także Lidii Pazderskiej, Angelice Brykczyńskiej, Annie Mizera, Krystynie Kudła oraz właścicielce sklepu spożywczo – przemysłowego w Kcyni – pani Owidii Kurz.

Materiał: W.Zymni