Strategia i współpraca, czyli przepis na wygraną w zespołowej grze komputerowej

Po raz kolejny w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni odbył się szkolny turniej w grę komputerową CS:GO. Inicjatorkami przedsięwzięcia były AdriannaDaria Pawlak (przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego).  Również tym razem do udziału zgłosiło się wielu chętnych. Ostatecznie wytypowano 5 grup. W zwycięskiej drużynie zasiedli:  Wojciech Król , Oskar Szpulecki, Bartłomiej Kołos z klasy 1TI oraz zaproszeni przez nich goście Jakub Jachymczak  i Oskar Frydrych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni.  Drugie miejsce zajęła grupa, którą tworzyli: Hubert Silicki, Patryk Marciniak, Jakub Nowak, Hubert Cyganek i Mateusz Szczukowski (kl. 3 TI).  Trzecie miejsce  zajęła kolejna drużyna z klasy 1 TI: Daniel Sułkowski, Arkadiusz Kuzia, Mateusz Narożny, Szymon Rybak oraz Kamil Mroczek.  Pozostali uczestnicy to Marcin Stypczyński, Adrian Dziejak, Oskar Joda, Oliwier Joda, Jakbub Szczukowski, Dawid Laskowski, Jakub Krakowiak, Dominik Korbal, Dawid KaźmierczakRafał Krzyżanowski

Gry komputerowe niewątpliwie trenują spostrzegawczość, zręczność ruchową i szybkość reakcji na zaistniałe warunki.  Nie ma możliwości zdobycia kolejnego poziomu bez logicznego i strategicznego myślenia, dlatego grom komputerowym nie mówimy NIE! Jednak podkreślamy, by nie zapomnieć się w świecie wirtualnym i prowadzić zdrowe życie w „lajfie”.

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania dla pani Dyrektor za ufundowanie nagród, panu Adamowi Kłosowskiemu za pomoc w przygotowaniu sal, panu Łukaszowi Beczakowi za nadzór i opiekę podczas rozgrywek oraz wszystkim uczestnikom za udział.

Tekst: A. Kowalska