Półfinał w Toruniu

9 listopada 2017r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni – Tomasz Wiejaczka i Hubert Cyganek z klasy III Technikum Ekonomiczno – Informatycznego wzięli udział w półfinale konkursu pt. „Władysław Raczkiewicz i jego czasy”, organizowanym przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu. Opiekunem podczas eliminacje szkolnych i półfinału była mgr Agnieszka Siwiak(nauczyciel historii ZST).

Półfinał rozpoczął się o godzinie 10.00 i polegał na rozwiązaniu w ciągu 60 minut zadań konkursowych, po których wyłoniono 6 finalistów spośród 52 uczestników. Wiedza w półfinale dotyczyła nie tylko życiorysu Wł. Raczkiewicza, ale także historii Polski i świata – pytania były bardzo trudne i zróżnicowane. Organizatorzy zapewnili uczestnikom szereg atrakcji. Po przeprowadzonym półfinale, mieliśmy okazje zobaczyć w Planetarium seans pt. „W poszukiwaniu życia”, a następnie zwiedzaliśmy Starówkę. Czas wolny zakończył się pysznym obiadem w Urzędzie Marszałkowskim. Po godzinie 14.00 ogłoszono wyniki i rozpoczął się finał. Każdy uczestnik dostał upominek w podziękowaniu za trud i wysiłek, który włożyli w przygotowanie do konkursu. Rywalizacja zakończyła się wręczeniem nagród i spektaklem pt. „Władysław Raczkiewicz – lekcja historii”.

Wprawdzie nie udało się powalczyć w finale, jednak tak wspaniały dzień na długo zapadnie w Naszej pamięci. Warto poszerzać swoje horyzonty i próbować sił w takich przedsięwzięciach, gdyż każdy kto staje na starcie takiego konkursu, jest już zwycięzcą. Z tego miejsca bardzo chcielibyśmy podziękować Tomkowi i Hubertowi za godne reprezentowanie szkoły i zapewnić, że jesteśmy z Was dumni. Serdecznie DZIĘKUJEMY.

Tekst: Agnieszka Siwiak
Foto: Andrzej Goinski (www.biuroprasowe.kujawsko-pomorskie.pl)