#KOMÓRKOMANIA w ZST w Kcyni

28 września 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni została przeprowadzona akcja edukacyjno-informacyjna na temat idei dawstwa szpiku kostnego. Koordynator projektu Joanna Krzoska przygotowała prezentację poświęconą nowotworom krwi oraz problematyce dawstwa. Uczniowie technikum i szkoły zawodowej oraz branżowej obejrzeli film zachęcający do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę ratującą życie innym osobom. Wolontariusze rozdawali ulotki i namawiali mieszkańców Kcyni do pomagania pacjentom zmagającym się z nowotworami krwi i do rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku i komórek macierzystych w Fundacji DKMS. Tego dnia w akcję włączyli się nie tylko uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, mieszkańców Kcyni, ale także rodzice, którzy zostali zapoznani przez koordynatorkę oraz dyrektor szkoły z ideą dawstwa szpiku kostnego. Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. Warto pomagać innym i ty, jeżeli jesteś zdrowy i masz skończone 18 lat, możesz osobie chorej na raka krwi podarować szansę na nowe życie. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie internetowej DKMS, zamówić pakiet, pobrać wymaz, wypełnić formularz i otrzymasz kartę potencjalnego dawcy szpiku.

Autor: A. Kobierowska